Grundtanken bakom Matterhorn har alltid varit att kombinera ett aktivt vardagsliv med arbetsliv. Det betyder i princip två saker: Kollektionen ska klara alla väder och samtidigt vara snygg och representativ för ett framgångsrikt arbete.
| Material | 50% GRS Certified recycle polyester,50% Polyester,100% GRS Certified recycle polyester,100% GRS Certified recycle polyester,100% GRS Certified recycle polyester |
| Modell | Female |
| Ursprungsland | China |
| Tvättråd | 30°C,Do not bleach,Do not tumble dry,Do not iron,Do not dry clean |
| Vattenpelare | 5 000 mm BIONIC |
| Recycled Material | Yes |
| OEKO-TEX | SE 23-297 |
| Breathability | 3 000 g/m²/24h |
| GRS | Yes |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| 34 | 15 |
| 36 | 24 |
| 38 | 33 |
| 40 | 60 |
| 42 | 71 |
| 44 | 37 |
| 46 | 7 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
| Artikel | Antal | Pris / st | Summa |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |