Grundtanken bakom Matterhorn har alltid varit att kombinera ett aktivt vardagsliv med arbetsliv. Det betyder i princip två saker: Kollektionen ska klara alla väder och samtidigt vara snygg och representativ för ett framgångsrikt arbete.
| Material | 100% GRS Certified recycle polyester,100% GRS Certified recycle nylon,100% GRS Certified recycle polyester |
| Modell | Unisex |
| Ursprungsland | China |
| Tvättråd | 40°C,Do not bleach,Do not tumble dry,Do not iron,Do not dry clean |
| Vattenpelare | 10 000 mm BIONIC |
| Recycled Material | Yes |
| Huva | Yes |
| Stretch | Yes |
| OEKO-TEX | SE 23-297 |
| Breathability | 8 000 g/m²/24h |
| GRS | Yes |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| XXS | 40 |
| XS | 63 |
| S | 53 |
| M | 0 |
| L | 0 |
| XL | 91 |
| XXL | 27 |
| 3XL | 9 |
| 4XL | 0 |
| 5XL | 1 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
| Artikel | Antal | Pris / st | Summa |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |